Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Pływaniu Dzieci 10 -11 lat

zawodnicy UKS
zawodnicy UKS "Fregata"

W dniu 17 marca 2018 r w Strzyżowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Pływaniu Dzieci 10 -11 lat. W zawodach brało udział 14 klubów z całego województwa. UKS Fregata reprezentowało 6 zawodników, którzy zdobyli 16 medali (8 złotych, 2 srebrne, 6 brązowe).

Braian Skowroński zdobył 5 złotych medali na dystansie 50m, 100m, 200m, stylem dowolnym, 100m stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym.

Mikołaj Wójcik zdobył 2 złote medale na dystansie 50m i 100m stylem motylowym, srebrny medal na dystansie 50m stylem grzbietowym i brązowy na dwa razy dłuższym dystansie.

Michał Barański zdobył złoty medal na dystansie 200m stylem dowolnym, srebrny medal na dystansie 100m stylem grzbietowym i brązowy medal na dystansie 50m stylem grzbietowym.

Julia Szklarz zdobyła 4 brązowe medale na dystansie 50m, 100m stylem grzbietowym i 50m i 100m stylem dowolnym.

Kornelia Woźniak zajęła 5 miejsce na dystansie 100m i 200m stylem klasycznym, 7 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym i 9 miejsce na 50m stylem dowolnym.

Milena Szewc zajęła 6 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym, 7 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i dwa razy 8 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym i 100m stylem dowolnym

Warto zaznaczyć, że Braian Skowroński został najlepszym zawodnikiem Mistrzostw według punktacji FINA. Klub uplasował się na 2 miejscu w rankingu medalowym.
Nasi zawodnicy, spisali się bardzo dobrze, bijąc swoje rekordy życiowe i stawiając kolejny krok w doskonaleniu techniki pływackiej.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy sportowego ducha walki i życzymy wytrwałości w dążeniu do dalszych sukcesów.