Kolejne wielkie, udane zawody UKS Fregata Kolbuszowa!!!

Img 20230415 080143

W ubiegły weekend tj 15-16 kwietnia w Dębicy odbyła się już III EDYCJA wielkiej imprezy FENIX POOL PARTY.
W zawodach wzięło udział okolo 750 zawodników z Polski oraz zagranicy.
Zawody były rozgrywane w różnych kategoriach wiekowych.
Wszystkie młodsze roczniki były łączone np.10 lat i młodsi, 11-12,13-14 oraz senior który już objął naszych zawodników z roczników 2007 oraz 2006.
Czyli wiadomo że będzie to ciężka walka z mistrzami Polski, Europy...itp.

Nasi pływacy Uks Fregata Kolbuszowa pod wodzą trenera Bartosza Pietryki poradzili sobie bardzo dobrze w tych prestiżowych zawodach w Dębicy.

Wyśmienicie zaprezentowała się Nikola Grochala z kategorii wiekowej 13-14 lat. Która wywalczyła 2 medale,srebrny oraz brązowy.
Srebrny medal - 100m stylem motylkowym
Brązowy medal - 200m stylem zmiennym
Nie gorzej spisał się Jędruszewski Nikodem który co prawda, w jeszcze młodszej kategorii nie zdobył medalu, lecz i tak plasował się bardzo wysoko w klasyfikacji generalnej zawodów.

Nasi najstarsi pływacy byli juz klasyfikowani w kategorii Senior.
Ale pomimo tego zawodnicy FREGATY i tak nie wystraszyli się zawodników dożo starszych i bardziej doświadczonych.

Skowronski Braian wszedł do finału z 8 ostatniego miejsca na 100m stylem klasycznym,gdzie w głównym finale zdobył się na 5 miejsce w zawodach z 9 czasem w Polsce na tą chwilę.

Więcek Kacper również awansował do finału z 8 miejsca na 50m stylem grzbietowym, aby poprawić może nie życiówkę lecz czas w tych zawodach co dało mu 6 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów kategorii seniorów.
Kacper poprawił jeszcze swoją życiówkę na 200m stylem zmiennym, i tam również zakończył rywalizację na 6 miejscu.

Mikołaj Wójcik również świetny występ na 200m stylem grzbietowym, zajął 4 wysokie miejsce obok podium w klasyfikacji generalnej zawodów w kategorii seniorów, gdzie również musiał się ścigać z najlepszymi zawodnikami w kraju.

Szczepan Wójcik także poprawił swój czas na 200m stylem dowolnym i ma nowy rekord życiowy który daje wielkie nadzieje na kolejne zawody a głównie, te najważniejsze jakimi są Mistrzostwa Polski.

Bardzo dobre występy naszych zawodników, mimo tego ze było kilka świątecznych dni przerwy.
Teraz zaczynamy powoli kolejny etap treningowy który powoli będzie kształtował i przygotowywał do najważniejszej imprezy czyli Mistrzostw Polski, podsumował trener Bartosz Pietryka.